Sabancı Üniversitesi Proficiency Özel Ders

SABANCI ÜNİVERSİTESİ PROFICIENCY HAZIRLIK ÖZEL DERS

Sabancı Üniversitesi Proficiency Özel Ders Programı Hakkında Bilgi

1 -  Sabancı Üniversitesi Proficiency Özel Ders(   Sabancı Üniversitesi  Proficiency Sınavı için Bireysel - Özel Ders )
2 -  Sabancı Üniversitesi Proficiency Özel Ders (  Sabancı Üniversitesi  Proficiency Sınavı için 4 kişilik Gruplarla Ders )

Sabancı Üniversitesi Proficiency Özel Ders,
Sabancı Üniversitesi hazırlık atlama ( muafiyet sınavı ) , Proficiency sınavı için 2 çeşit özel ders programı vardır :

 1 -  Sabancı Üniversitesi Proficiency Özel Ders(   Sabancı Üniversitesi  Proficiency Sınavı için Bireysel - Özel Ders )  : Bu programlara dahil olmayı arzu eden Sabancı üniversitesi aday öğrencilerine ; programların uygulanacağı gün ve saatleri seçme hakkı verilir.Aday öğrenci hangi gün ve hangi saat programda yer almak isterse bu gün ve saatleri kendi belirler ve PROFICIENCY AKADEMİK EĞİTİM  hocaları , aday öğrencinin seçtiği gün ve saatlere göre dersleri ayarlar. Bu şekilde aday öğrenciler günlük özel yaşamlarında her hangi bir değişiklik yapmadan rahatlıkla proficiency özel ders programına katılabilir. İngilizce seviye sınavı uygulanan Sabancı  üniversitesi mensubu aday öğrenci seviye sınavından elde edilen sonuca vede proficiency sınavında almak zorunda olduğu nota göre yönlendirilir ve kendisine verilmesi gereken proficiency özel ders sayısı belirlenir.

 Grup şeklinde uygulanan proficiency özel ders programlarında yer almak isteyen aday öğrencilerin daha çok , kendi aralarında oluşturdukları gruplarla proficiency özel ders programına katılması mümkün olur. 4 kişilik gruplara uygulanan proficiency özel ders programları , Sabancı üniversitesi'ne gidecek olan aday öğrencilerin kendi aralarında oluşturdukları gruplara uygulanır.

2 -  Sabancı Üniversitesi Proficiency Özel Ders (  Sabancı Üniversitesi  Proficiency Sınavı için 4 kişilik Gruplarla Ders ) : Grupların 4 kişiden oluşturulması tamamen bilimsel verilere dayanılarak alınan bir karardır : 

Eğitim amacı ile yapılan grup derslerinde en verimli ve istenilen sonuçlara en uyumlu skorların alınabilmesi açısından 4 kişi en ideal sayıdır.

Grupların küçük olması eğitim sürecinde tamamen  , grup eğitimlerine katılan aday öğrencilerin avantajınadır. Örnek : Kalabalık gruplarda yer alan aday öğrenciler pek anlamadıkları yerlerle ilgili soru sorma imkanı yakalayamazlar  . Halbuki , bu fırsat küçük gruplarda fazlasıyla bulunur.

Ayrıca, 4 kişilik gruplarda eğitimi veren hocalar gruptaki aday öğrencilerle teker teker ilgilenebilir ve daha somut sonuçlar elde edilebilir.

AMAÇ 

Tüm üniversitelerin hazırlık atlama,muafiyet , proficiency sınavlarında, proficiency özel ders programları  ile verimli ve bu konuda bir numara olmak.


SABANCI ÜNİVERSİTESİ PROFICIENCY SINAVI için NEDEN BİZİ SEÇMENİZ GEREKİR

  • Sabancı Üniversitesi proficiency özel ders proıgramlarında ders veren hocaların tümü sabancı  üniversitesi proficiency sınavı sorularını daha sorulmadan bilen hocalardır. Aday öğrencilere proficiency özel ders programları boyunca sınavda sorulan sorular istikametinde eğitir ve başarılı olmak  aday öğrenci için daha kolay olur.
  •  Sabancı üniversitesi proficiency sınavı'ndaki soruları doğru bir şekilde cevaplamak için vocabulary ( kelime haznesi ) konusu çok önemlidir . Bu yüzden  Sabancı üniversitesi aday öğrencilerine proficiency özel ders programları sürecinde özel akademik kelime çalışmaları temin edilerek  kelime dağarcıklarının gelişmesi sağlanır ve aday öğrencilerin bu konuda yaptığı çalışmalar yakından takip edilerek  aksi durumlarla karşılaşıldığında gerekli ikazlar yapılır.
  • Sabancı  üniversitesi proficiency özel ders programlarına dahil olan aday öğrencilere " senet imzalatma gibi bir uygulama " yoktur.

 

No Comments Yet.

Leave a reply

web tasarim