Proficiency Sınavı Hazırlık Kursu

Proficiency Sınavı Hazırlık Kursu Programı

Proficiency Sınavı Hazırlık Kursu Programı İçeriği

1 - Proficiency Sınavı Hazırlık Kursu ( Bireysel Özel Proficiency Sınavı Hazırlık Kursu )
2 - Proficiency Sınavı Hazırlık Kursu ( 4 kişilik Gruplarla Proficiency Sınavı Hazırlık Kursu )

1 - Proficiency Sınavı Hazırlık Kursu ( Bireysel - Özel Proficiency Sınavı Hazırlık Kursu ) : Bireysel özel ders olarak Proficiency Sınavı Hazırlık Kursu programlarına katılan adaylara ,programların uygulama günleri ve saatleri ile ilgili olarak,istedikleri gün ve saatleri seçme imtiyazı verilir.Aday istediği gün ve saatlerde kendi hayat tarzına uygun bir biçimde,düzenini bozmadan ders alabilir.Elbette,adayın alacağı derslerin sayısı ,kendisine yapılan seviye sınavından ve sınavda elde etmek istediği not öğrenildikten sonra belirlenir. ve program başlatılır.

2 - Proficiency Sınavı Hazırlık Kursu ( 4 kişilik Gruplarla  - Proficiency Sınavı Hazırlık Kursu ) :Dört kişilik gruplarla uygulanan Proficiency Sınavı Hazırlık Kursu  İngilizce seviyeleri bir birlerine denk yada hiç değilse seviyeleri bir birine çok yakın olan  adaylardan oluşturulan homojen gruplarda uygulanır.Bu programların uygulama aşamasında, grupların sayısı eğitim açısından en ideal sayı olan 4 kişiden oluştuğu için,hocalar aday öğrencilerle adeta bire bir ilgilendiklerinden ,grup dersleri sanki bireysel özel Proficiency Sınavı Hazırlık Kursu  programlarına dönüşür ki buda aday öğrenciler için olumlu bir olgudur.Ayrıca bu gruplarda aday öğrenciler kalabalık gruplarla işlenen  Proficiency Sınavı Hazırlık Kursu programlarında pek elde edemedikleri bir imkanı bulurlar.İstedikleri gibi anlamadıkları yerlerle ilgili soru sorma imkanı.Böylece uygulanan programlarda işlenilen konular aday öğrenciler tarafından  rahatlıkla anlaşılabilir bir şekle bürünür.

AMAÇ

Bu programlardaki amacımız,tüm üniversitelerde bir birinden farklı formatlarda yapılan proficiency sınavları'na ,garantili bir eğitimle öğrenci yetiştirmek ve hazırlık sınıfı okumuş aday öğrencilerin  sınavda başarılı olmalarını ; hazırlık okumadan hazırlık sınıfından muaf olmak isteyen öğrencileri de direk kendi sınıflarına başlayabilmelerini sağlamaktır.

PROFICIENCY SINAVI HAZIRLIK KURSU için NEDEN BİZ


Proficiency sınavı
,ielts ve toefl sınavı gibi standartlaştırılmış bir sınav olmadığından gerçek proficiency hocası bulmanın zorluğunu aday öğrencilerin yaşamasını önlemektir.Gerek bireysel Proficiency Sınavı Hazırlık Kursu gerekse grup şeklinde icra edilen Proficiency Sınavı Hazırlık Kursu programlarında yer alan tüm hocalar,bu konuda yıllarca eğitim vermiş deneyimli uzman hocalardır.
Akademik sınavlarda başarılı olabilmenin en önemli koşullarından biride çok sayıda akademik kelime bilmektir.Bu nedenle aday “öğrencilere kelimelerle ilgili hazırlanmış özel kelime çalışmaları verilerek onların yaptıkları çalışmalar yakından izlenir ve bu konuda da gereken önlemler alınır. Grup şeklinde uygulanan Proficiency Sınavı Hazırlık Kursu programlarında ,grupların sayısı 4 kişi ile sınırlandırılarak grup dersleri kalite ve nitelik kazandırılır. Tüm öğrenci adaylarına ,devam edecekleri üniversitenin sınavına uygun ve o üniversitenin sınav formatında  programlar uygulanır. Öğrenci adaylarına Proficiency Sınavı Hazırlık Kursu programlarının uygulama aşamasında sadece gramer bilgisi eğitimi verilmez aynı zamanda proficiency sınav teknikleri ve proficiency sınav taktikleri eğitimi de verilerek,sınavda sorulan soruları daha rahat ve daha hızlı cevaplamaları sağlanır. Proficiency Sınavı Hazırlık Kursu programları nda her aday öğrenci sınavına katılacağı üniversitenin orijinal sınav kitabından sınava hazırlanır.No Comments Yet.

Leave a reply

web tasarim